nummer
nummer 26 / 26-06-1996
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
26-06-1996
Print
De magerzucht van lewis carroll

Gesprek met de schrijver van Alice in Verbazie. Uitgeverij De Bezige Bij, 92 blz., f34,90 Lewis Carroll, De avonturen van Alice in Wonderland & Achter de Spiegel. Vertaald door Nicolaas Matsier, uitg. Van Goor, 265 blz., f49,90 NIEMAND kijkt er vreemd van op als een schrijver van een willekeurig wetenschappelijk artikel zijn problematiek verduidelijkt door te zeggen dat een en ander even gecompliceerd is als Alice's croquetspel, waarbij zowel de hamers als de ballen, om niet te spreken van de poortjes, voortdurend in beweging zijn. Het citaat behoeft geen nadere uitleg, en blijkbaar is het zelfs niet nodig de titel of de schrijver van het bronmateriaal te vermelden. Alice in Wonderland is van een ooit in intieme kring gepresenteerd, negentiende-eeuws kinderboek uitgegroeid tot een van de klassiekers van de westerse literatuur.

Mirjam Vosmeer

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen