![]() |
Danilo Kis, De luit en de littekens. Uit het Servokroatisch vertaald door Reina Dokter, uitg. De Bezige Bij, 135 blz., f 32,50 Veel werk heeft Danilo Kis bij zijn dood in 1989 niet nagelaten. Bovendien dateren de meeste verhalen uit de postume bundel De luit en de littekens van voor 1983, het jaar van Kis' laatste boek, de verhalenbundel Encyclopedie van de doden, waarvan ze oorspronkelijk deel zouden uitmaken. Ook deze verhalen tonen aan dat Kiseen geboren romanschrijver was. Het schijnt dat hij na elk boek verzuchtte dat zijn stof was uitgeput: na Zandloper zou zijn familiebron zijn opgedroogd; na Een grafmonument voor Boris Davidovitsj vreesde hij dat al zijn obsessies op waren, en met minder wenste hij het niet te doen. Toch volgde toen de schitterende Encyclopedie.
| Tweet |
Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.
Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.
Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.



















