![]() |
Met zijn nieuwe boek, de verhalenbundel Web, trekt Paul Mennes verder over wegen die hij met Tox en Soap was ingeslagen, wegen die tegelijkertijd platgetreden en nog onontgonnen zijn. Platgetreden, omdat hij opzettelijk de literatuur en popmuziek van de afgelopen decennia laat meeklinken in zijn verhalen; onontgonnen, omdat zijn werk veel meer is dan alleen maar een echo van zijn favoriete kunst. Zo denkt de lezer van Web meer dan eens dat hij het gelezene ergens van kent. De ene keer is het alsof er een onbekend hoofdstuk uit American Psycho is vertaald, dan weer hoort hij Salinger weergalmen, of weet hij zeker dat Mennes zich uitgebreid heeft laten beïnvloeden door Herman Brusselmans en Tom Lanoye tezamen.
| Tweet |
Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.
Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.
Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.



















