![]() |
In 1972 verscheen America, My Wilderness van Frederic Prokosch, een roman waarin de held een naam draagt die een ware literaire kruisbestuiving is: Pancho Krauss. Deze held, een wees, zwerft door de jungle die Amerika heet, op zoek naar de oorsprong van de Nieuwe Wereld. Hij komt toevalligerwijze de vreemdste mensen tegen, onder wie een lichtelijk hysterische historicus die de geschiedenis van Amerika herschrijft, een oplichter en circusartiesten. Ook loopt hij een vroegere kostschoolvriend tegen het lijf, Cato, die vliegoefeningen doet, experimenten met levitatie onder leiding van een charismatische, dwingende substituutvader.
| Tweet |
Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.
Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.
Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.



















