nummer
nummer 47 / 19-11-1997
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
19-11-1997
Print
Open wonden (2)

Straffe drinkers zijn grote zwijgers. Zo ook Carl Huet, centraal personage in Willem Jan Ottens nieuwe stuk, De nacht van de pauw (Het Nationale Toneel, regie: Ger Thijs). Carl (Rik van Uffelen) is op het moment van de handeling weliswaar al één jaar van de drank af, maar dat griezelige zwijgen heeft-ie nog niet verleerd. Als zijn ex-vrouw Emma hem vertelt waarom hun zoon Tim zeven jaar geleden zelfmoord pleegde, zakt Carls hoofd zwijgend op zijn borst. Emma (Geert de Jong) praat maar door. Ik heb begrepen dat sommige recensenten haar indelen in de categorie van de mensen van wie je zou willen dat ze eens hun bek hielden. Maar dat is precies Emma's tragiek: ze kan, ook na zeven jaar, niet meer ophouden met spreken. Ze heeft Tim begin jaren zeventig bijna laten 'wegmaken' (op bevel van Carl). Vanaf het moment dat Tim zichzelf uit de geschiedenis heeft gegumd, móet en zal Emma de herinnering aan Tim levend houden. Daarin gesteund door haar nieuwe levensgezellin, de blinde Joanna.

Loek Zonneveld

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen