nummer
nummer 38 / 16-09-1998
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
16-09-1998
Print
Tijdloze bijbel

De overlevingskansen van jeugdliteraire helden zijn vaak minstens zo afhankelijk van een tekenaar als van een schrijver: geen Poeh zonder Ernest Shepard, geen GVR zonder Quentin Blake, geen Pluk zonder Fiep Westendorp, en Ot noch Sien zonder Cornelis Jetses. Het lot van de kinderboekenillustrator is dat zijn naam vaak nog minder gekend is dan die van de schrijver, zeker die namen die horen bij de tijd dat de internationale prentenboekenindustrie nog in de kinderschoenen stond.

Piet Leenders

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen