nummer
nummer 40 / 30-09-1998
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
30-09-1998
Print
Luie verhalen

Javier Marías' titels kunnen zo op de omslagen van de Bouquetreeks, maar dat is bedrieglijk. Ten eerste is wat volgt geen pulp; ten tweede stellen ze soms meer voor dan je zou denken. Zo blijkt de titel van zijn mooiste roman, Een hart zo blank, ontleend aan een regel uit Macbeth. Het spel met een kitscherig soort melancholie waarop de meeste titelkeuzen duiden, hoort bij deze Spanjaard, die begon te schrijven in het postfrancistische tijdperk en die intussen geldt als de belangrijkste moderne auteur van zijn land.

Barber van de Pol

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen