nummer
nummer 15 / 14-04-1999
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
14-04-1999
Print
Een koninkrijk voor een hoed?

De vraag die ons allen dient bezig te houden naar aanleiding van het bezoek van Beatrix aan China is natuurlijk: zal de vorstin grijpen naar het geheime diplomatieke wapen van het witte hoedje? Zal zij zich moediger dan Madeleine Allbright betonen en het koninklijke hoofd bij haar bezoek aan het plein van de Hemelse Vrede tooien in de Chinese kleur van de rouw, ter nagedachtenis aan de studenten die hier in 1989 het leven lieten voor hun droom van democratie? Het massieve vraagstuk van de Chinese mensenrechten is op z'n minst voor enkele dagen teruggebracht tot de overzichtelijke contouren van een Edgar Vos-creatie. Waar een klein land groot in kan zijn.

Rene Zwaap

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen