nummer
nummer 39 / 29-09-1999
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
29-09-1999
Print
Voorzitter naast god

Een nieuwe hemel op aarde - dat bood Mao de westerse bourgeois intellectuelen. Rijken bestonden er niet meer, iedereen was arm. Prachtig. Romantisch. En het kostte slechts tientallen miljoenen mensenlevens HET MAOÏSME is voor mij altijd een oosters raadsel geweest. Toch kan men het maoïsme ook zien als een typisch westers verschijnsel. In de eerste plaats berustte het maoïsme in China vooral op een uit het Westen geïmporteerde ideologie, namelijk die van het marxisme-leninisme. Het was de Chinese weg naar het socialisme, ook al was daar geen woord Chinees bij.

Meindert Fennema

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen