nummer
nummer 46 / 17-11-1999
  • Commentaren
  • Artikelen
  • Columns
  • Dichters_en_denkers
 
17-11-1999
Print
Apocalyps, nu?

IS JOHANNES VAN Patmos - schrijver van De Openbaring, de oudtestamentische apocalyps aller apocalypsen - echt de invloedrijkste schrijver van de laatste tweeduizend jaar, zoals Piet Meeuse met satanisch genoegen beweert in zijn recente essaybundel Oud nieuws? Het is, op de rand van het jaar 2000, zo'n gekke uitspraak nog niet als we beseffen hoe de mens ondanks zijn verlichte geest zeer gevoelig blijft voor onheilsprofetieën.

Boomsma, Graa

Sommige artikelen zijn online alleen beschikbaar voor vaste-abonnees.
Geen toegang? Klik dan hier om u te abonneren of neem voor slechts vier euro week-toegang tot het gehele digitale archief en lees De Groene van deze week tevens in pdf op uw scherm of iPad.







Wachtwoord vergeten?

Als u wel al een abonnement op de Groene Amsterdammer heeft maar nog geen gebruikersnaam en wachtwoord, klik dan hier om u te registreren.

Wachtwoord vergeten? Klik hier om deze opnieuw op te geven.

Gerelateerde_artikelen
Meest_gelezen