Speciaal aanbevolen door De Groene Amsterdammer

27 oktober – 4 november

Nationaal Celloconcours

Het Celloconcours begint op vrijdag 27 oktober en bestaat uit twee ronden en een finale, alles in de Grote Zaal. Na de Finale op vrijdag 3 november vindt zaterdag 4 november een Galaconcert plaats, en op zondag 5 november speelt de winnaar in het Zondagochtendconcert in de Grote Zaal van het Concertgebouw, eveneens begeleid door Amsterdam Sinfonietta. Dit concert zal live door de Avro worden uitgezonden op Radio 4.

Zie ook www.nationaalcelloconcours.nl.

Jury: Sieuwert Verster (vz), Thomas

Demenga, Valter Despalj, Roel Dieltiens, Stefan Metz en Quirine Viersen.

Ochtendconcerten:

Bach & Breakfast

29 oktober: Anner Bijlsma (Suite 1 in G)

30 oktober: Quirine Viersen (Suite 2 in D)

31 oktober: Patrick Demenga (Suite 3 in C)

2 november: Jean-Guihen Queyras (Suite 4 in Es)

3 november: Colin Carr (Suite 5 in C)

4 november: Pieter Wispelwey (Suite 6 in D)

Grote Zaal, 9.30 uur.

Zondag 29 oktober

Seven Last Words

Ralph Kirshbaum en David Geringas, cello; Geir Draugsvoll, bayan; Nederlands Jeugd Strijkorkest. Onder meer: Sjostakovitsj, Kammersinfonie op. 110a; Goebaidoelina, Seven Last Words voor cello, bayan en strijkers.

Grote Zaal, 15.00 uur.

Zondag 29 oktober

SoFIa Goebaidoelina

Interview met Sofia Goebaidoelina; uitvoering van Zehn Präludien door Gregor Horsch en Pieter Wispelwey en
Am Rande des Abgrunds voor aquafoons en zeven celli.

Grote Zaal, 18.30 uur.

Maandag 30 oktober

Workshop Ernst Reijseger

Studio 1, 19.00 uur, toegang gratis.

Maandag 30 oktober

Lux Aeterna

Onder meer: Alexander Knaifel, Lux Aeterna (Nederlandse première); T. Demenga, Solo per due (Nederlandse première); Paganini, Moses-variations en Caprice nr 24.

Grote Zaal, 20.30 uur.

Dinsdag 31 oktober

Full of Colour

Ernst Reijseger, cello en Il Suonar Parlante, Italiaans Viola da Gamba-kwartet.
Zeventiende- tot twintigste-eeuws gambarepertoire met eigen composities en improvisaties van Ernst Reijseger.

Grote Zaal, 20.30 uur.

Woensdag 1 november

Nieuwe instrumenten

Acht recent gebouwde celli van Nederlandse vioolbouwers in één concert.

Grote Zaal, 16.00 – 18.00 uur,

toegang gratis.

Donderdag 2 november

Cello cinema

Keith Harvey, cellist van het
Gabrieli Kwartet, presenteert filmfragmenten van cellisten als
Casals, Feuermann, Gendron,
Piatigorski en Shafran.

Bam Zaal, 14.00 uur, toegang gratis.

Zaterdag 4 november

Pieter Wispelwey, cello

Drie suites van Benjamin Britten.

Grote Zaal, 16.00 uur.

Zaterdag 4 november

Galaconcert

Natalia Gutman, Jean-Guihen Queyras en de winnaar van het Nationaal Celloconcours, cello; Amsterdam Sinfonietta o.l.v. David Geringas.

Grote Zaal, 20.30 uur.

Masterclasses

Zondag 29 oktober

Anner Bijlsma, Patrick Demenga.

Maandag 30 oktober: Thomas Demenga, Ralph Kirschbaum.

Donderdag 2 november: Natalia Gutman, Valter Despalj.

Vrijdag 3 november: Quirine Viersen, Pieter Wispelwey.

Zaterdag 4 november: Colin Carr, Dmitri Ferschtman.

Bam Zaal of Studio 1, 10.00 – 12.00 uur.

Reserveringen via

www.amsterdamsecellobiennale.nl